Jak robić świetne zdjęcia telefonem

Fotografia

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się ludzie, jest to, że nie mogą robić dobrej jakości zdjęć za pomocą swojego smartfona. Jeśli jesteś początkującym fotografem, wtedy nie możesz oczekiwać, że zrobisz dobrej jakości zdjęcia.

Aby doświadczenie fotograficzne było wspaniałe, musisz zrozumieć, że jak korzystać ze swojego smartfona w najlepszy sposób. Wraz z pojawieniem się smartfonów, liczba zdjęć wykonywanych przez użytkowników wzrosła, ale jakość zdjęć spada.

Pierwszą rzeczą, która sprawi, że zrobisz lepsze zdjęcia, są prawidłowe ustawienia aparatu. Jeśli nie wiesz jak dostosować ustawienia, to nie uzyskasz najlepszych zdjęć. Inną ważną kwestią jest to, że jeśli nie masz statywu, to musisz umieścić swój smartfon na stabilnej powierzchni.

Ustawienia aparatu.

1. Focus

Ostrość odgrywa kluczową rolę w robieniu idealnego zdjęcia. Jeśli nie masz teleobiektywu, wtedy nie będziesz w stanie zrobić wyraźnego zdjęcia obiektu.

2. Przysłona

Przysłona to otwarcie aparatu fotograficznego. Im większa przysłona, tym większa głębia ostrości. Im większa głębia ostrości, tym bardziej rozmyte będzie tło.

3. Balans bieli

Balans bieli kontroluje temperaturę barwową aparatu. Jeśli używasz lustrzanki cyfrowej, to automatycznie zajmie się balansem bieli, ale jeśli używasz kamery smartfonu, to musisz ręcznie zmienić balans bieli.

4. ISO

Jeśli używasz lustrzanki, wtedy będziesz mógł zmienić ISO, ale dla smartfona, nie możesz zmienić ISO.

5. Czas otwarcia migawki

Czas otwarcia migawki określi ilość czasu, w którym Twój aparat będzie otwarty do robienia zdjęć. Im wolniejszy czas otwarcia migawki, tym więcej czasu Twój aparat będzie otwarty na robienie zdjęć.

6. Ekspozycja

Ekspozycja to czas, przez jaki aparat będzie otwarty na robienie zdjęć. Im jaśniejsza scena, tym mniej czasu będziesz musiał otworzyć swój aparat.

Wnioski:

Są to najważniejsze wskazówki dotyczące robienia dobrej jakości zdjęć. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, uzyskasz najlepszą jakość zdjęć, a także uzyskasz właściwy czas ekspozycji.