Światowe Dni Młodzieży (World Youth Day) Kraków 2016

28.07.2013
Światowe Dni Młodzieży, Rio de Janeiro. Uroczyste ogłoszenie organizatora następnych ŚDM. Kandydatami do organizacji są Kraków, Londyn, Ryga i Seul. Wkrótce agencje wszystkich ważniejszych gazet na świecie ogłaszają, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce.

2014
Gorące dyskusje o tym, czy ŚDM są nam w ogóle potrzebne, ile to będzie kosztował i czy budżet Polski/Krakowa udźwignie taki ciężar.

2015
Obawy potęgują się i konkretyzują w związku z kolejnymi zamachami terrorystycznymi i zalaniem Europy przez uchodźców z Syrii, Erytrei i Afryki Subsaharyjskiej.

2016
Polak boi się obcego, do tego dochodzą realne zagrożenia: media straszą nieprawdopodobnym tłokiem i utrudnionym życiem podczas ŚDM, mówi się też o tym, że może zabraknąć wody mineralnej w sklepach (ze względu na brak odpowiednio dużej powierzchni magazynowej). Większość Krakusów planuje swoje urlopy dokładnie na czas ŚDM. My też chcieliśmy wyjechać, jednak zostaliśmy i … zrobiliśmy poniższe zdjęcia.

I. Księża i siostrzyczki

nuns buying the tickets in the machine at bus stop krakowzdjęcie siostry zakonnej śdmfotografia zbiorowa podczas światowych dni młodzieżyzdjęcie zakonnic z dziećmi na rynkudni młodzieży zakonnice krakównuns from mosambiquepriests eating ice-creams krakowbrazilian priests playing music main square krakow world yout festival
II. Flagivolunteers krakow world youth festivalświatowe dni młodzieży w krakowiezdjęciezrobione w krakowie podczas światowych dni młodzieżyflaga hiszpańska światowe dni młodzieży selfie z flagą światowe dni młodzieży flagi na rynkuzdjęcie grupowe podczas światowych dni młodzieży fotografia grupowa rynek światowe dni młodzieży  światowe dni młodzieży fotografia grupowa koo ratuszamężczyzna z papierosem i flagą na rynku 23-dni-mlodziezy-krakow-autografy-na-flagachchłopak podpisuje flagę śdmflaga z podpisami na światowych dniach młodzieży chłopak z francuską flagą w czapce ala che guevarrabrasil brasil światowe dni młodzieżylatinaires world youth festivalgroup photo image krakowman in the hat with us flagflags world youth festival krakow 2016

Część druga fotograficznej opowieści o Światowych Dniach Młodzieży w Polsce

no comments
komentarz

Your email is never published or shared. Required fields are marked *