Recenzja aparatu Nikon D3300

Fotografia

Nikon D3300 jest jedną z najlepszych lustrzanek w swojej klasie i stanowi doskonały wybór dla początkujących i profesjonalnych fotografów. Jest to bardzo dobry budżetowy aparat kompaktowy, który oferuje funkcje zbliżone do pełnowymiarowych lustrzanek. Model D3300 oferuje wiele zaawansowanych i kreatywnych funkcji oraz posiada intuicyjny interfejs użytkownika. Aparat ten oferuje wysokiej jakości zdjęcia dzięki matrycy CMOS o rozdzielczości 14,2MP i jest wyposażony w wiele kreatywnych funkcji, takich jak nagrywanie wideo w jakości HD, wykrywanie twarzy, wyzwalanie migawki z uśmiechem itp.

Jest to dobrze zbudowany aparat i oferuje przyjemny uchwyt dla wygodnej obsługi. Ma korpus ze stopu magnezu i gumowy uchwyt, dzięki czemu jest trwały i wytrzymały. Korpus wykonany jest z plastiku i metalu i jest dość lekki jak na tak kompaktowy aparat. Ten aparat jest mały, stylowy i przenośny, a także wyposażony w dedykowane mocowanie obiektywu. Jest to kompaktowy, przyjazny dla kieszeni aparat, który pozwala na noszenie go w dowolnym miejscu i robienie zdjęć, kiedy tylko chcesz.

Ten aparat jest dostępny w dwóch kolorach, czarnym i srebrnym. Jest to w pełni automatyczny aparat, który posiada 3,2-calowy wyświetlacz LCD. Jest to podświetlany ekran dotykowy i można łatwo kontrolować i strzelać zdjęcia i filmy. Jest to aparat z czujnikiem CMOS o wysokiej rozdzielczości 14,2MP, który rejestruje ostre i wyraźne obrazy, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Posiada 2,7-krotny zoom optyczny i maksymalną przysłonę f/3,5-6,9.

Aparat ten posiada również wbudowane Wi-Fi, co pozwala na udostępnianie zdjęć i filmów za pośrednictwem Bluetooth lub NFC. Obsługuje nagrywanie wideo w jakości HD, co pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości do 1080p. Posiada również 3-osiowy system stabilizacji obrazu, który pozwala na uchwycenie ostrych i wyraźnych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Posiada obiektyw 24-100 mm f/3,5-5,6 z 1,8-krotnym zoomem optycznym.

Jest to aparat kompletny i zapewnia dobry stosunek jakości do ceny. W zestawie znajduje się karta pamięci 16GB, a żywotność baterii jest całkiem dobra i może wykonać około 130 zdjęć na jednym ładowaniu. Jest to wszechstronny i przyjazny dla kieszeni aparat, który nadaje się zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych fotografów.