Najmodniejsze atrakcje weselne 2017 – 50 najlepszych trendów ślubnych

Rok 2017 w polityce będzie pewnie rokiem konserwatywnej prawicy, w ślubach będą dominować trendy lewicowe: ekologia, boho, rustic, chęć bliskości, nawiązania relacji, mocne kolory i odrobina szaleństwa oraz nowoczesności.
W fotografii ślubnej powraca moda na zdjęcia jak najbardziej naturalne, pary coraz częściej szukają fotografii zbliżonych do rzeczywistości, z zaledwie delikatną ingerencją programów graficznych.

Spis treści

STYL

Boho+moda hippisów

Wg ekspertów z charmingbridal.co styl boho widoczny na ślubach od kilku lat nadal ma się dobrze. Choć w tym roku ma być nieco bardziej swojski, domowy
2017 to wielki powrót lat 70-tych. Boho ma się mieszać z flower-power. Wybiegi na pokazach projektantów mody ślubnej pełne były frędzli, spodni –dzwonów, kombinezonów, białych skórzanych kurtek. Oczywiście, w ślad za tym idą motywy dekoracyjne: dyskotekowe kule, koronki, namioty tipi i złote tatuaże. 

Rustykalnie

Młode pary nadal będą jednak szukać rustykalnych domów weselnych. W 2017 modne będą industrialno-swojskie mieszanki, a więc np. taka mieszanka stodoły z magazynem przemysłowym sprawdzi się idealnie.

Królowa ręcznie robionych ozdób i tiar Tracy Silver [TSTiara.net] twierdzi, że ten rok będzie „rokiem przeciwstawnych tendencji połączonych w jedno: natury i miasta, zieleni i metalu – ‚urban earthie’.Panny młode będą kierowały się stylistycznie szczerością, autentyzmem, ciepłem i romantyzmem

romantyczna panna młoda

Trendy 2017 roku znakomicie ujął fotograf ślubny z Filadelfii, specjalizujący się w fotografii par z tatuażami – Mike Allebach, który napisał serię interesujących postów dla http://offbeatbride.com. Wg Allebacha przyszedł czas na upowszechnienie się niestandardowych ślubów robionych na własny sposób. Koniec z troszczeniem się o to, co pomyślą inni!

Ta tendencja występuje od kilku lat. Mike Allebach fotografował już ślub w stylu Star Wars, wielokulturowe śluby gejowskie, wegańskie itd. Chodzi tu o różnorodność, kreatywność i celebrowanie indywidualności. Ceremonie prowadzone przez przyjaciela (zamiast urzędnika), zamiast prawdziwych kwiatów są własnoręcznie robione papierowe bukiety – jest mnóstwo możliwości.

Szał roku: whimsical

Whimsical to obecnie najmodniejszy na świecie styl, który zaczyna dominować na ślubach. Jak można go określić? Kapryśny, indywidualny czyli nonszalancki i szalony. Te przymiotniki bardzo trafnie określają stylistykę whimsical. Śluby w tym stylu należą obecnie do czołówki światowej. Połączenie boho, vintage i rustic w zindywidualizowanej formie. Niesamowicie zjawiskowe – często kolorowe, wielowarstwowe spódnice. Połączenie koronek z kryształami naszytymi na gorsetach, duże lub wręcz przeciwnie małe dekolty. Styl Whimsical nie trzyma się sztywno żadnych reguł i nie boi się krytyki.”

Więcej https://suknieslubnekatowice.com/2016/11/27/whimsical-nowy-najmodniejszy-styl-slubny/

„Przeczytałam ostatnio, że jedną z dróg do przygotowania wesela w stylu whimsical jest cofnięcie się do swojego dzieciństwa i odnalezienie w nim wyjątkowych chwil, przedmiotów, ulubionych słodyczy, bajek itp. Coś w tym jest. Ten bardzo eklektyczny styl łączy w sobie odrobinę magii, niecodzienności, zabawy oraz potrafi być równie zwariowany, co herbatka u Kapelusznika w Alicji w Krainie Czarów. Pewnie dlatego nie brakuje w nim odniesień do Alicji właśnie, a także do Czarnoksiężnika z Krainy Oz czy Piotrusia Pana. Idealnymi tematami są również: tajemniczy ogród, balet, wróżki, vintage glam czy karnawał.

Bardzo ważną kwestią są tutaj kolory. Najczęściej jasne, rozmyte, często z soczystymi, nasyconymi akcentami, przywołujące na myśl baśnie. Wśród dekoracji królują papierowe ozdoby, wstążki, lustra, szkło czy balony (koniecznie w rozmiarze XXL), czyli wszystko, co pomoże wprowadzić nieco nieoczywistości oraz szaleństwa. Idealnie sprawdzą się również tradycyjne gry, takie jak jenga, szachy czy warcaby, ale… w rozmiarze XXL. Na przyjęciach ogrodowych świetne będą również bule czy znany z Alicji w Krainie Czarów krokiet (koniecznie z użyciem kijów w formie flamingów!), a także baloniki, które po przebiciu strzałką utworzą obraz.

Słowa kluczowe: czarowny, zwiewny, kapryśny, eklektyczny itd. ”
http://wedding-dream.pl/whimsical-modny-i-czarujacy/

INNE WAŻNE TRENDY 2017

Zamiast wieczorów panieńskich i kawalerskich – stare dobre prywatki

Coraz później bierzemy ślub, często w związek małżeński wchodzą pary w dojrzalszym wieku, mające już dzieci. Dlatego młodzieżowe imprezy w ostrym stylu tuż przed ślubem powoli odchodzą w siną dal. Zastąpią je staroświeckie wyluzowane prywatki, w których nacisk jest na spotkanie i relację. W takich party będą brać udział także dzieci.

Impreza może mieć charakter składkowy („robimy zrzutkę”), opcjonalnie można zaproponować, żeby ktoś zamiast dawać pieniądze przyniósł własnoręcznie przez siebie ugotowane danie. Zamiast dusić się w klubie w towarzystwie obcych ludzi możemy zorganizować party w domu, na łonie natury, w ogrodzie.

             erin_lynnnnn/Instagram

Śluby unplugged

Fotograf Mike Allebach kreśli smutny obraz, znany nam świetnie z wielu współczesnych ślubów. Panna młoda idzie ze swoim ukochanym spod ołtarza, na twarzach gości szerokie uśmiechy, ale wszystko przytłacza las rąk z telefonami komórkowymi, tabletami itp. A goście zamiast na parę, patrzą wesoło w swoje “narzędzia zbrodni”.


Foto: Nora i Troy [Solare Wedding Photography]

 

Cytując Allebacha: „Witajcie w erze ślubów nadmiernie udokumentowanych, goście są niby obecni, ale czy są obecni duchem?”

Oczywiście, niektórzy z nas kochają elektroniczne zabawki. Niektóre niskobudżetowe śluby odbywają się bez profesjonalnej fotografii ślubnej – wtedy każdy aparat, telefon jest na wagę złota.

Podsumowując: coraz więcej par prosi gości ślubnych o wyłączenie smartfonów w trakcie ceremonii. Młodzi pragną by goście przeżywali ich ślub, byli myślami „tu i teraz”. Chodzi o realne uczestnictwo w chwili, która już się nie powtórzy!
Poważnym argumentem za ślubami bez prądu jest też to, że wyciągnięte ręce z telefonami, zbędne flesze przeszkadzają profesjonalnym fotografom ślubnym w robieniu zdjęć, a przecież młoda para zapłaciła za to konkretne pieniądze!

Konsultanci ślubni zamiast Pinterest

Coraz więcej par na świecie przedkłada wygodę i spokojną głowę nad poszukiwania na Pintereście. Wolą zaufać fachowcom, którzy mają lepszy dostęp do różnych opcji, znają wielu profesjonalistów, a ich celem jest przecież stworzenie jak najlepszego wesela przy określonym budżecie.

Panna młoda idzie do ołtarza

Przestają obowiązywać żelazne reguły kto ma prowadzić pannę młodą do ślubu. Mike Allebach wspomina, że widział już panny młode idące do ołtarza z druhnami, dziadkami, braćmi, siostrami czy obojgiem rodziców. Były też takie, które szły do ołtarza same!Panna młoda prowadzona do ślubu przez ojca i teścia. Foto: Jai Sivixai

 

Tradycyjne prezenty odchodzą w siną dal …

Średni wiek małżonków stale rośnie. Oznacza to, że pary często same płacą za swoje śluby, mają też większość sprzętu AGD, który jest popularnym prezentem na całym świecie. Niektórzy nowożeńcy sugerują wprost gościom, żeby zamiast prezentów wpłacali datki np. na fundusz miesiąca miodowego.

Coraz więcej par decyduje się na nietypową formę prezentu sugerując gościom, żeby zamiast wręczania kopert z pieniędzmi wspomogli dany cel non-profit lub konkretną organizację charytatywną.

Małe przyjęcia i dzielenie rachunku na połowę

Coraz więcej par organizuje małe przyjęcia dla mniej niż 30 gości. Krewni, bliscy przyjaciele, 2-3 druhny. Do tego kolejna tradycja zaczyna powoli upadać! Przez dziesiątki lat za wesele płacili rodzice panny młodej (w Polsce – jej ojciec). Obecnie coraz częściej budżet jest wspólny, za imprezę płacą obie strony.

 


Foto: Rachel Moore Photography

Mieszanie i niedopasowanie

Inspiracją są tu śluby LGBTQ (skrót od Lesbians, Gays, Bisexuals, Transgenders, Queers). Mieszamy druhny z drużbami i mamy takie zdjęcie:


Oczywiście, jak mieszać to mieszać! Drużbowie mogą mieć różne krawaty, a druhny sukienki w różnych kolorach

A co powiecie na takie spodnie?

Wyszukane „wielkie wejścia” młodej pary

Niezależnie od budżetu, każdy może mieć swoje „wielkie wejście” na ślubie. Jeden z popularnych pomysłów bazuje na flash mob – sztucznym tłumie (pierwsza znana akcja tego typu odbyła się w Nowym Jorku, zabawa polegała na zgromadzeniu się w wielkim sklepie Macy’s i dopytywaniu się sprzedawców o dywanik miłości dla komuny).

Takie „wkrętki” z udziałem wielu osób są już wystarczająco popularne, by dostać się także do biznesu ślubnego. Pewna panna młoda dała się namówić na sesję przedślubną w ślubnej sukience. Fotograf poprowadził ją na zdjęcia w okolice olbrzymiej świątecznej choinki miejskiej, gdzie natknęła się niespodziewanie na swego ojca ubranego w smoking, z wielkim białym bukietem w ręku. „Dziś bierzesz ślub” – powiedział tata, a oczy panny młodej ponoć wypełniły się łzami szczęścia.

W innej sytuacji, państwo młodzi weszli na salę weselną tylko z najbliższymi, dj nagle zmienił piosenkę i cała sala wypełniła się dziesiątkami gości.

Bardzo popularne w internecie są nieoczekiwane występy młodych czy np. kogoś z gości, księdza, pokazujące czyjeś niepospolite umiejętności wokalne, satyryczne, aktorskie, itd.

Popularne są różne konfetti, pary z większym budżetem organizują na swoje wejście zaskakujące pokazy świetlne, podejrzewamy, że były też już wzorowane na uroczystościach otwarć wielkich imprez skoki spadochronowe.

Więcej o „wielkich wejściach” możecie przeczytać tutaj http://www.brides.com/story/creative-wedding-grand-entrance-ideas

2017 rokiem „ucieczek” i intymnych ślubów w gronie najbliższych.

Uciekamy na ślub w innym kraju, aby między innymi uniknąć kosztów i nerwów związanych ze pełnometrażowym ślubem. Zamiast wesela na 300 osób, jest impreza dla 10-50 bliskich. Często nie chodzi o pieniądze, ale o jak najlepszą zabawę dla wybranego, skromniejszego grona gości. Śluby poza miejscem zamieszkania są już w ofercie konsultantów ślubnych i fotografów na całym świecie. Młodzi wybierają najczęściej Francję, Włochy, Nowy Jork, Las Vegas i Irlandię.

Z trendem powyższym ściśle powiązane są specjalne, wspaniałe miesiące miodowe. W takich planach pomagają oczywiście pieniądze zaoszczędzone (rzadziej w Polsce, częściej w zamożniejszych krajach) dzięki dużo mniejszemu weselu. Wyjazdy na miesiąc miodowy są często odwlekane w czasie (kilka miesięcy), by mogły się odbyć w pełni zgodnie z marzeniami nowożeńców.

Kaligrafia

Wesela 2017 są z jednej strony bardziej osobiste i wyluzowane, z drugiej – bardziej dopracowane (tam gdzie warto, trzeba). Coraz popularniejsze są ręcznie kaligrafowane zaproszenia, oznaczenia miejsc, znaki, tablice. Kolejny trend który próbuje wyrwać wesele z tradycyjnych torów, sztampowych rozwiązań.

 Wzory marmurkowe

Wzór i tekstura marmuru wykorzystywane są na papierze (zaproszenia itp.), w dekoracji stołów, a nawet na weselnych tortach, ciastach.

KOLOR

W tym roku kolor rządzi. Kolor w szerokim tego słowa znaczeniu: będą kolorowe bukiety, dekoracje na stołach, ale także … kolorowe suknie panien młodych i różnokolorowe sukienki druhen (!).

Chcemy, czy nie chcemy, każdego roku Pantone wybiera dla nas 10 kolorów. Odcienie roku wyglądają tak:

And the winner is …

Cytując niezmiernie popularny portal The Knot: „ten żółto-zielony odcień (wyobraź sobie: skórkę limonki, wypielęgnowany, świeżo podcięty trawnik i letnie promienie słońca między drzewami) ma celebrować naturę, pierwsze dni wiosny i nowy początek”.

Holly i Susannah z Revelry Events (bardzo cenione konsultantki ślubne w szacownym mieście Londyn): „naturalne odcienie zieleni wpasowują się idealnie w tendencję „mniej znaczy więcej”, podobnie jak plażowe kolory Hazelnuts i Pale Dodgwood”

Brytyjski ekspert ślubny Kylie Carlson ocenia, że zielenie znajdą zastosowanie przede wszystkim w ogólnym wystroju wesel, florystyce.

W detalach ma dominować metaliczne złoto (złote świeczniki, wykończenia tortów, patery do ciast, wazy, ramki na zdjęcia, biżuteria – szczególnie kolczyki)

Typowe złoto i srebro były modne już w zeszłym roku, teraz ma być więcej różowego, miedzianego i szampańskiego złota.

 

Co jeszcze oprócz żółtej zieleni i różowego złota? Ci, którzy wolą neutralniejsze, bezpieczniejsze tereny mogą pławić się w odcieniach niebiesko- i brązowo-szarych. Węgiel drzewny, kolory baletowe, plażowe.

Foto: Anna K Photography

Ci, którzy lubią trochę zaszaleć mogą skorzystać z szałowych opalizujących wzorów. Ponownie oddajmy głos londyńskim konsultantkom Holly i Susannah z Revelry Events: „ W tym roku w świecie ślubów rządza góry, lasy i tony liści. Ale jest też niezmiernie ciekawy świat morza: opalizujące kolory i syrenie, holograficzne tekstury”

Revelry Events / Xander & Thea

Stella McCartney

 

Holograficzne tekstury pojawiały się w 2016 głównie na damskich torebkach, koszulkach i spódniczkach. Teraz mają śmielej wejść do delikatnego świata ślubów, na razie głównie w rejony dodatków i projektów zaproszeń.

Polecamy gorąco pinterestową stronkę potężnej firmy ślubnej z Las Vegas Chapel of the Flowers https://pl.pinterest.com/littlechapel/ Znajdziecie tam sporo inspiracji.

SUKNIE ŚLUBNE, CZYLI COŚ DLA PANNY MŁODEJ I DRUHEN.

Luksusowy biznes sukien ślubnych wyciąga rękę do szarego człowieka. H&M sprzedawał suknie już za 60 funtów brytyjskich.

A nieżyjący już high-endowy projektant Richard Nicoll stworzył 5 lat temu dla Topshopa specjalną ślubna kolekcję.

Już w kwietniu będzie można kupić kolejne fantastyczne suknie Richarda Nicolla, który idealnie wyczuł co będzie modne w roku 2017.

Nietypowe kolory sukien ślubnych

Zmiany, zmiany, zmiany …
Najbardziej nienaruszalna forteca zostaje skruszona! Już nie tylko biała, kremowa i w kolorze kości słoniowej. Szampańska i różana również nikogo nie zaskoczy. Projektanci sukien ślubnych śmiało włączają lekko zgaszone odcienie koloru niebieskiego, zieleni, purpury.

Zastępca wydawcy The Knot Lauren Kay mówi wprost: “Say goodbye to your classic white princess dress!”


Nathan Congleton / TODAY

Ale są też inne atrakcje. Na wybiegach, podczas pokazów mody łatwo było zauważyć, że w tym roku wszystko będzie się kręcić wokół ramion.

Suknie ślubne bez ramion


Joanna August
Foto: Caroline Tran


Houghton S/S 17


J. Mendel S/S 17

2017 to jednak nie tylko bardotki.


Marchesa S/S 17


Temperley S/S 17

Suknie z odkrytymi plecami


Suknia: Celia Grace, Michelle Girard Photography&Design


Suknia: Mon Amie Bridal Salon
Foto: Elizabeth Marakulina

Furorę robią też suknie w ornamentach.

Nadal modne są długie welony i treny. Te ostatnie powinny być niezbyt ciężkie i odłączane, by wesele było dla panny młodej jak największą przyjemnością. Na chłodniejsze momenty projektanci przewidzieli kunsztownie wykonane, delikatne tiulowo-koronkowe pelerynki.

 

2 w 1

Odczepiamy od sukni „spódniczkę” i mamy sukienkę balową 🙂


Trend ma co najmniej 2 lata i ma tendencję rosnącą!

Zobacz też http://polki.pl/slub-i-wesele,suknie-slubne-2-w-1,10079234,artykul.html

Coś staroświeckiego

Poniższe piękne przykłady staroci pochodzą ze strony charmingbridal.co
Koronki zawsze modne!

Aplikacje kwiatowe/kwiaty 3D

 


Foto: The Lemon Rose Photography

Więcej http://www.weddingsbylo.com/blogs/wedding-planning/top-2017-wedding-trends-32-new-and-noteworthy-ideas

DRUHNY

Suknie druhen mają być dwuczęściowe, często będą pokryte cekinami, góra jak z kombinezonu. Dwuczęściowe kreacje pozwalają na bezproblemowe dobranie stroju nawet jeśli ktoś ma różne rozmiary dołu i góry!

Koniec także z sukniami dobieranymi ściśle pod dany kolor. Obecnie panna młoda tylko sugeruje kolor, a reszta należy do druhen. Modne będą motywy kwiatowe.

Debra Witt na fantastycznej stronie http://bridalguide.com(polecam! mnóstwo świeżych inspiracji) pokazuje, że już nie musimy trzymać się „obowiązkowych” sukien w jednym kolorze, kolory druhen mogą być różne. Hitem tego roku są neutralne barwy (choć oczywiście inne niż białe).


Foto: Michael and Carina Photography

Oto inspiracje ze strony http://www.inspiredbythis.com
Ponownie w akcji neutralia:

Do neutralnych kolorów idealnie będą pasować blask i błysk (cekiny itd.)

 

Szał robią też buduarowe sesje z udziałem druhen


Kolory mają się rzucać w oczy …


Suknie: Azazie
Foto: Katelyn James Photography

 

Nadal rządzą pastele (w tym odcienie różane, pastelowe niebieskości i brzoskwiniowy)


Foto: Krista Lee Photography

 

Kolorowe będą też akcesoria …


Foto: Anna Delores Photography

 

Ciekawe jest to, że koronki są już także powszechne na sukniach druhen (a nie tylko na sukni panny młodej)


Foto: Emily Sacra Photography

Więcej: http://www.inspiredbythis.com/wed/4-bridesmaid-trends-will-see-everywhere-2017/

 

DZIEWCZYNKI Z KWIATAMI/FLOWER GIRLS

Trend identyczny jak u druhen, czyli modne będą pokrewne barwy purpurowa/śliwkowa z lawendowymi akcentami.

PAN MŁODY

Wg charmingbridal.co panowie w 2017 będą nosili garnitury z materiałów z konkretną fakturą (np. tweed), indywidualność ma się przejawiać poprzez dobór krawata. I to w zasadzie tyle o panach 🙂


Foto: Addison Jones Photography

BEAUTY, CZYLI DALSZE UPIĘKSZANIE PANNY MŁODEJ

Makijaż delikatny ze szczypta blasku

Panie będą stronić od mocnej kredki, konturowania i będą dążyć do bardziej naturalnego, nieco niewinnego wyglądu. Wizażyści będą szczodrze używać dobrze wychodzącego na zdjęciach złota, cieni w kolorach ziemi, delikatnych rozświetlaczy, naturalnych róży do ust i policzków. Dziś wiele kobiet optuje za estetyką „mniej znaczy więcej”.

Foto: Rene Tate Photography

Włosy

2017 to różnorodne warkocze i niewymuszone, luźne fryzury. Styl elegancki i zarazem kobiecy, łagodny. A na włosach znów rządzą tiary!

Nie tylko Tiary

Panna młoda ma być jak bóstwo i moda ślubna trend ten wspiera bardzo mocno. Akcesoria do włosów (tiary, korony, szpilki,), włosy przetkane liściami laurowymi, buciki – na ślubach będziemy oglądać greckie boginie.!

Więcej złotych koron: https://pl.pinterest.com/explore/gold-crown/

 

KWIATY

Ogromne, naturalne bukiety ślubne

Panny młode nie będą szczędzić na bukietach ślubnych, które mają być wyjątkowo szałowe, duże i organiczne. I mają pięknie wyglądać na zdjęciach.

Śmiało, kolorowo i na bogato.


Foto: blog.timelinegenius.com

Bujnie i z przepychem


Krista Mason Photography

Zieleń

Naturalnie i zielono. Greenery jest kolorem roku, więc odbije się to także na bukietach ślubnych i aranżacjach kwiatowych. Kwiaty będą w tym roku używane głównie jako akcent dostrajający kaktusy, mech czy liście (czyli odwrotnie niż to zwykle bywało).


Kwiaty niestandardowe

Peonie są nadal modne, ale będą łączone z bardziej nietypowymi kwiatami jak np. protea królewska i dodatkami typu mech i jagody.

 


Foto: Amy Anaiz Photography

Bukiety kaskadowe

Aranżacje kaskadowe będą widoczne nie tylko w aranżacji pomieszczeń jako np. zwisające girlandy, ale też pojawią się w bukiecikach ślubnych. Zestawy będą zawierać m.in. orchidee, anemony, wino, magnolie, paproć i bluszcz.


Bukiety: Kristin Rockhill z Details of I Do.
Foto: Jackie Averill.

 

DEKORACJA

Niekonwencjonalne miejscówki i nietypowy wystrój wnętrz

Strych, namiot, czy … wynajęty dach ze wspaniałym widokiem. Do tego meble kupione za grosze lub wręcz przywiezione z własnego domu, żeby było bardziej swojsko! Ma być zaskakująco, ale też przytulnie. Czarująco i osobiście.

missmysaevents/Instagram

Vintage

Niejednolita, mieszana porcelana, ławki kościelne wyniesione na zewnątrz, stare samochody, analogowy fotograf robiący zdjęcia ślubne w starym stylu, na kliszy – old school nadal ma się dobrze!

Światło

Światło jest o wiele ważniejsze dla klimatu imprezy niż kwiaty czy materiały. Stąd coraz częściej na weselach pojawiają się źródła intymnego oświetlenia: świeczniki, lampki quasi-choinkowe czy znane z Meksyku luminaria. Oświetlenie na weselu w 2017 ma być delikatne, romantyczne bądź dramatyczne, czyli ma mieć jakiś konkretny charakter.


Foto: Aury G Photography

Stoły

Coraz więcej par traktuje stół weselny jako najważniejsze miejsce podczas imprezy życia. Stoły przybierają najczęsciej bankietową, podłużną linię, układ okrągły przechodzi do lamusa. Cały czas rośnie popularność efektownych amerykańskich krzeseł chiavari.

Wesela w stylu cocktail-party

W czasach Facebooka młodzi pragną na swych weselach relacji i interakcji! Wielkie stoły są zastępowane wysokimi stołkami koktajlowymi i cieplejszymi, rodzinnymi stołami. Oczywiście, ułatwia to rozmowę i zachęca do tańca


Foto: KT Merry

Skandynawski minimalizm

Najmodniejsi obecnie londyńscy konsultanci ślubni z ekipy Revelry Events oceniają, że skandynawski koncept hygge (duńskie słówko nie mające dobrego angielskiego i polskiego tłumaczenia) związany z zimą będzie jednym z trendów roku 2017. Świece, wspólny posiłek z przyjaciółmi, wino, przytulność i przyjemność. Oczywiście hygge kapitalnie pasuje do ślubów zimowych, ale nie tylko. To nie tylko rustykalne stodoły i bajkowe światła, to przede wszystkim duński minimalizm i skupienie na tym co najważniejsze – dobre jedzenie, radość ze spotkania, dekoracja ciężka od zieleni, liści, gałęzi, stonowana kolorystyka i piękne, nastrojowe oświetlenie. Czyli totalne przeciwieństwo zeszłorocznego tropikalnego trendu.


Cedarwood Weddings


100 Layer Cake

Styl skandynawski koncentruje się na świetle, przestrzeni i prostocie. Nie musi być wygodnie, ale musi być dużo świeczek. Jest też miedziane bądź różowe złoto będące przeciwwagą dla ludowego wzornictwa, wnosi ono ciepłe akcenty do pomieszczenia.
Więcej na stronie http://www.jointherevelry.com/wedding-trends?tag=scandinavian

Elementy natury, industrial i wiszące dekoracje

Dwa najbardziej wyczekiwane trendy: „elementy natury” i „industrial” – świetnie ze sobą współgrają. Miejskie magazyny i otwarta przestrzeń, dodajmy do tego wiszące dekoracje (balony, wiszące świece itd.), miękkie, rozgałęzione żyrandole, uniwersalne różowe złoto, miedź i cynę. I koniecznie błysk! Ale dawkujmy ten błysk z rozwagą, dając metaliczne obrusy w strategicznych miejscach.


Foto: Brooke Beasly PhotographyFoto: Olivia Leigh Photographie


Foto: Rylee Hitchner

Kwiaty z miękkimi płatkami

Dalie, róże ogrodowe i peonie – delikatne kwiaty uosabiające romantyzm. Podobno niektóre panny młode dopasowują datę ślubu do okresu kwitnięcia peonii.

Płatki mogą być oczywiście użyte w wiankach, ale też są niesłychanie ważnym elementem dekoracji stołów, zgrabne wplecione między liściaste girlandy.

Foto: Megan Robinson

Zwisające liście i gałęzie

Nie wystarczą już kwiatowe girlandy, zabieramy gości do „ogrodu” pełnego zwisających aranżacji z liści i gałęzi. Idealnie, jeśli takie dekoracje wpisują się gładko w dopasowane do nich wnętrze.


Foto: Shindig Bespoke

Wystrój kwiatowo-liściasty ma w tym roku być jedną z najważniejszych części dekoracji. Niekiedy wręcz dominującą i wzbudzającą zachwyt.

Balony

to w ogóle osobny rozdział 🙂

Kaktusy


Foto: Bridal Musings

Nie chcesz dekoracji z kwiatów czy liści?
W tym roku możesz je zastąpić kaktusem!


Foto: Minted

Zaproszenia i menu wycinane laserowo

Laser w służbie estetyki! Dzięki nowoczesnej technologii możemy cieszyć oko intrygującymi, precyzyjnie wyciętymi, pełnymi fantastycznych detali zaproszeniami i menu, które na dodatek świetnie pasują do modnych w tym roku koronek!

Hashtagi

Pojawią się wszędzie: na zaproszeniach, serwetkach, pudełkach itd.

Co jeszcze będzie modne?
Wg http://www.inspiredbythis.com/ efektownym dodatkiem będzie oryginalny plan miejsc przy stołach. Np. taki 🙂


Foto: Andrew Jade Photography

Goście ślubni polubią też na pewno kolorową zastawę.


Wystrój: HoneyFitz Events
Foto: Anna Delores Photography

 

ZAPROSZENIA

Wg Jill Ryder [z nowojorskiego studia światowej klasy tworzącego zaproszenia “na miarę” http://www.shindigbespoke.com/] w zaproszeniach ślubnych często naśladuje się trendy ze świata mody i dekoracji domów. W tym roku są to miksy pasków, wzorów roślinnych i papier z teksturą.

Oh So Chic, amerykańska firma od lat specjalizująca się w projektowaniu zaproszeń: 2017 to rok zwiększonej świadomości ekologicznej, wiele firm oferuje zaproszenia ślubne na papierze poddanym 100% recyclingowi. Używane są w nich również naturalne elementy: drewno, bambus, korek i bawełna. Inną ekologiczną opcją są zaproszenia online.

 


Projekty: Woodland Romance Wedding Invitations, Woodland Wreath Wedding Invitations; Rustic Wooded Romance Invitations

Wychodzą z mody zaproszenia przeładowane informacjami. Obecnie wszelkie możliwe detale umieszcza się w internecie, dla zaproszeń papierowych zachowując tylko najważniejsze info.
Wg badania przeprowadzonego przez znaną firmę ślubną Zola.com 25% zaręczonych zamawia zaproszenie jeszcze przed kupnem obrączek.
Jakie zaproszenia będą modne w tym roku?

Jednokolorowe, czarno-białe


Projekty: Fox Trot Wedding Invitations; Engraved Flowers Wedding Invitations; Mist Wedding Invitations.

Zdobione farbą metaliczną (m.in. motywy liściaste)


Painted Canvas Wedding Invitations; Gilded Shore Wedding Invitations; Sublime Love Wedding Invitations.

Zieleń – czyli kolor roku Pantone


Projekty: Laurel of Greens Wedding Invitations; Winter Flourish Wedding Invitations; Painted Meadow Wedding Invitations.

Motywy cytrusowe

Więcej: http://www.instyle.com/weddings/2017-invitation-trends#1636578

 

JEDZENIE

Twoje wesele jest inne niż wszystkie, czy wszyscy goście muszą jeść to samo? Czy jesteś skazana na rosół i kotlety? A może nie musisz się stosować do żadnych reguł?
Tak! Tegoroczny trend wiodący to kastomizacja/personalizacja. Dotyczy to również jedzenia.

Chcesz pokazać swoją indywidualność? Opowiedzieć coś poprzez jedzenie? Jeśli chodzi o to, nie ma żadnych granic. Zawsze są jakieś wspomnienia, choćby z podróży. Jeśli jesteś kawoszem, możesz spokojnie stworzyć wyrafinowany mini-bar kawowy różniący się mocno od „zimnego”, postawionego przez obsługę ekspresu do kawy. Lubisz tacos? Czekoladę? Trufle? Lody? Jesteś ciasteczkowym potworem? Twoje wesele może mieć swój mały bar serwujący tacos i łakocie. To nie wszystko.
„Stacje” z jedzeniem, food truck – to wszystko już było. W tym roku firmy cateringowe robią kolejny krok w celu zapewnienia weselnikom prawdziwej kulinarnej przygody. Szampan i bar ostrygowy, barek sushi.

Posiłki na weselach przechodzą ewolucję. Od zwykłego zaspokojenia łaknienia za pomocą prostych, wypróbowanych środków (kiedyś), do olśnienia gości za pomocą zindywidualizowanych i angażujących małych show, które są po części świetną zabawą, ale też wspaniałym przeżyciem.


2017 to także rok lokalnych specjalności, które sprawdzają się szczególnie wtedy, kiedy wielu gości przyjeżdża z odległych miast, krajów.

Goście lubią niespodzianki. Fajną opcją “na wynos” (podarki dla gości) są słodycze z innych kontynentów, świetnie też zapamiętane będą wata cukrowa czy ciepłe, świeżo prażone orzeszki wręczane wprost z food-trucku późną nocą.

Wesele 2017 to możliwość pokazania kim jesteś np. poprzez zaprezentowanie kolekcji własnoręcznie robionych piw, wina, nalewek. Z wielkim entuzjazmem spotkają się też domowe ciasteczka, dżemy czy kiszone ogórki.
Innymi ważnymi trendami są m.in. zrównoważony rozwój (świeże, lokalne menu), wspomniane już późne przekąski, stanowiska branchowe (naleśniki, ciepłe belgijskie wafle, świeże bułeczki czy wieża pączków)

NAPOJE

Będziemy odchodzić od bardzo słodkich i kolorowych napojów przywracając stare klasyki w tym m.in. Moscow Mule (wódka, piwo imbirowe i sok z limonek).

Pimm’s Cup (kolejny drink na bazie piwa imbirowego połączonego tym razem ze znanym angielskim likierem powstałym na bazie ginu o ziołowo-owocowym smaku.

i Sidecar (koniak zmieszany z potrójnie destylowanym likierem pomarańczowym i sokiem z cytryny).

Nadal modne są mini bary z tzw. drinkami firmowanymi przez młodą parę.

SŁODYCZE

Najgorętszym tortowym trendem roku 2017 będą kropelki.

Kropelki będą tak popularne, że pojawią się nawet na zaproszeniach 🙂

Nagie torty doczekały się upgrade’u – hitem 2017 są torty półprzezroczyste


Foto: http://www.weddingsfactory.pl

Ale oczywiście zwykłe białe, kremowe torty cały czas są w obiegu. W tym roku jednak podrasowuje się je za pomocą kwiatów i zielonych akcentów.

Jak objawia się w tortomanii styl whimsical? Mamy m.in. fikuśne kropelki, kolorowe posypki (funfetti) i torty zdobione … watą cukrową!


Foto: Amy Arrington Photography


Foto: Davy Whitener Photography

A może bez tortu?

Czy kogoś dziwi ten pomysł pod koniec drugiej dekady XXI wieku? Idealnie wpisuje się w trend indywidualizacji wesel, państwo młodzi mogą wreszcie pokazać swoje ulubione przysmaki. Wcale nie musimy się ograniczać do jednego deseru! Szarlotka, pączki, rozmaite tarty … np. smakowita tarta z orzechów pecan.


Foto: mojewypieki.com

Świetnie sprawdzą się też słodkie mini-bary, godzinny cocktail-bar itp. Trudno się będzie oprzeć takim cudom:


Foto: D’Arcy Benincosa


Foto: Lex and the Lotus Photography

 

Last but not least, co na górze tortów?

Więcej:
http://onefabday.com/wedding-trends-2017/

i http://laurarobinsonphoto.com/wedding-planning-tips/the-10-best-wedding-trends-for-2017-and-beyond

FOTOGRAFIA

#NoFilter

Fotografia ślubna dąży do wyglądu organicznego. Zdjęcia powinny być edytowane z jak najmniejszym użyciem filtrów, a zdjęcia rodzinne powinny mieć jak najbardziej naturalny look dzięki użyciu typowo reportażowych technik fotografii.

First looks

First look to chwila w której młodzi widzą się po raz pierwszy będąc w ślubnych strojach. Kiedyś „first look” miał miejsce głównie w kościołach, obecnie już zdecydowanie wcześniej, często tuż po przygotowaniach.
Oczywiście, klasyczna wersja doczekała się przynajmniej kilku wariantów z udziałem ojca panny młodej i bohaterki dnia, panny młodej z mamą, dwóch panów młodych itd. Nie musimy dodawać, że są to ulubione momenty wszystkich fotografów ślubnych.


Foto: Christina Carroll Photography


Foto: Ludovic Etienne


Foto: Pilster Photography

Więcej: http://offbeatbride.com/wedding-first-looks/

 

Zdjęcia z góry z wykorzystaniem dronów

Zarówno fotografia jak i wideo korzystają dziś mocno z nowej technologii, pokazując ślub z nietypowej perspektywy. Profesjonaliści często dodają zdjęcia z użyciem dronów jako opcję dodatkową, umożliwiając nawet dostęp gościom do specjalnych dronów z ułatwioną obsługą (np. EHang Ghostdrone 2.0, który może być kontrolowany za pomocą zwykłego smartfona poprzez aplikację EHang Play).

Większe i lepsze fotobudki

Na przykład w formie foto..busa!

Żeby było zabawniej, fotobudki mają wiele innych twarzy np. fotobudka slo-mo (slow motion), fotobudka z GIF-ami itd. Oczywiście, budki te umożliwiają gościom natychmiastowe dzielenie się zdjęciami w mediach społecznościowych.

Geofiltry Snapchata i live streaming

Hitem tego roku jest usługa aplikacji Snapchat, która umożliwia wrzucanie specjalnych naklejek (geofiltrów) na zdjęcia, charakterystycznych dla miejsca w którym użytkownicy się znajdują.

Innym silnym trendem jest wszelaki live streaming (transmisje na żywo), idealnie sprawdzający się w czasie ważnych imprez dużych uroczystości.

FILM

W tym roku w pakietach ślubnych filmowców mocnym akcentem będą 60-90-sekundowe klipy przeznaczone na Instagrama (w formie trailera/teasera zapowiadającego dłuższy, standardowy film).
Oprócz tego (choć może jeszcze poza mainstreamem) interesującym i rozwijającym się trendem są filmy przy użyciu kamery 360. Wesele z punktu widzenia jednego z gości lub nawet okazjonalnie samych nowożeńców – to musi być hit i pewnie już niebawem stanie się standardem.

MUZYKA

Trzy główne trendy od strony muzyczno-taneczno-rozrywkowej na weselach to:
– wykorzystanie podczas jednego wesela zarówno zespołu jak i didżeja, ma być grubo!
– strefa lounge lub chillout – chodzi tu o nastrój, zarówno od strony wystroju (np. stołki barowe ulokowane bliżej danceflooru, czy też fotele bardziej wypoczynkowe), oświetlenia jak i muzyki . Trend pochodzi oczywiście z klubów tanecznych.
– gry i zabawy
Wesele z samymi tańcami powoli staje się przeżytkiem. Pary szukają sposobów, żeby wciągnąć gości w różnorakie zabawy niczym na dawnych przyjęciach. O mini-barach (także drink-barach) i zaawansowanych fotobudkach już pisaliśmy, oprócz tego coraz częściej goście bawią się (podczas imprez na świeżym powietrzu) w gry i zabawy trawnikowe. Każdy sposób na fajną zabawę i nawiązywanie przez gości nowych znajomości jest dobry!

Fantastyczną i wzbudzającą ogromne emocje atrakcją weselną jest piaskowe kino, polegające na malowaniu piaskiem historii pary, opowieści o tym, jak nowożeńcy się poznali itp.https://youtu.be/T3kjLBxeMG0

Artysta może rysować na żywo ale też może np. przygotować pokaz już wcześniej w postaci gotowego filmu.

Interesującą rozrywką jest też ślubny portret „na szybko”. Rysunki te wykonywane są w ekspresowym tempie do melodii zaproponowanych przez parę.

Wybrane źródła:
dailymail.co.uk
the knot.com
revelryeventdesigners.com
charmingbridal.co
offbeatbride.com
brides.com
weddingsbylo.com
inspiredbythis.com

5 komentarzy
komentarz

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

  • No muszę przyznać, że tak obszernego materiału to się nie spodziewałam, ale wyczerpał temat w 100% 🙂 Dzięki! ReplyCancel

  • WOW zacytowałam Cię na moich fanpage`ach: https://www.facebook.com/targislubneminskmaz/https://www.facebook.com/targizwelonem/. Zwłaszcza duży plus za podanie źródeł. A ponieważ przeprowadzam się do stolicy (czyli Krakowa ;P) może gdzieś się spotkamy. ReplyCancel

  • Marek91

    HEJ! Nie wiem czy słyszeliście ale jest teraz coś takiego na rynku jak automatyczny barman – BARMIX.
    Byłem na jednym weselu, gdzie się znajdował i naprawdę bardzo polecam! Ludzie świetnie się bawili i korzystali bez żadnych skrupułów. Była to świetna atrakcja dla wszystkich, dla młodszych były przygotowane drinki bezalkoholowe.ReplyCancel