Karolina+Christos | fotografia ślubna Kraków, Kościół św. Floriana

Ten ślub wywołuje u mnie zbiór skojarzeń: C.K. Dezerterzy > Polak, Węgier – dwa bratanki > powojenna mniejszość grecka w Polsce, która dała nam przynajmniej kilku wybitnych artystów, notabene – uchodźców (a my – szczęściarze, nadal bez wojny domowej).
Współczesny Polak niewiele wie o Grecji i jej mieszkańcach. W naszej świadomości dominują powielane stereotypy i obrazy znane nam z krótkich wakacyjnych wycieczek i znanych filmów: “Grek Zorba”, czy “Moje greckie wesele”. Nasi trenerzy i piłkarze pracujący w Grecji mają świetną opinię, wielu Greków łatwo kojarzy nazwiska: Kazimierz Górski, Jacek Gmoch czy Krzysztof Warzycha. Dość odległy, piękny kraj na południu Europy, o którym było ostatnio głośno. Po tym pięknym ślubie będę go miał głęboko w sercu.
Uroczystość w kościele św. Floriana celebrował znany nam wszystkim wspaniały człowiek, jeden z ostatnich uosabiających mądrość, pokorę i siłę charakteru. Połączył przy ołtarzu dwie wrażliwe, artystyczne dusze.
Oto reportaż z ich ślubu i przyjęcia weselnego w wymienianej w przewodniku Michelin restauracji C.K. Dezerter.
Już za tydzień zdjęcia z plenerowej sesji ślubnej 🙂

Kazanie księdza Adama BonieckiegoFotografia ślubna z kościoła św.FlorianaPaństwo Młodzi przed ołtarzemFotka ślubna z kościołaPara Młodych w kościele św.Floriana w KrakowieZdjęcie ślubne w krakowskim kościele św. FlorianaTuż przed przysięgą małżeńskąMłoda para trzymająca się za ręce w kościelePan Młody czytający z kartki tekst polskiej przysięgi małżeńskiejZdjęcie Młodej Pary tuż po przysiędzePanna Młoda po ślubieGoście ślubni w kościelePaństwo Młodzi z perspektywy żabiejZdjęcie Młodej Pary stojącej przed ołtarzemPaństwo Młodzi w zadumieŚlubne refleksjezdjęcie ślubne z krakowskiej bazyliki św. FlorianaPokojowe uściski dłoni w kościeleMłoda para na tle ołtarza w krakowskim kościelePanna Młoda przyjmująca komunię św.Zdjęcie księdza w św. FlorianieKs.Boniecki udzielający komunii św. Zdjęcie ks. Bonieckiego z profiluFotografie tuż po ślubieUśmiechnięci Państwo Młodzi czekają na ślubne życzeniafotografia ślubna przy wyjściu z kościołaRadosni Państwo Młodzi przyjmują życzeniaKwiaty dla Panny MłodejŻyczenia i prezenty ślubnePodczas składania życzeń ślubnych35-życzenia-ślubne-w-krakowskim-kościelePaństwo Młodzi z różamiPuszka z datkami dla hospicjumPaństwo Młodzi wychodzą z kościołaPrzy bramie wyjściowejW busieW drodze do restauracji CK DezerterRestauracja na BrackiejW środkuozdoby Ck dezerteraWejście do restauracji CK DezerterRozmowa na przyjęciu weselnymPrzyjęcie w CK DezerterToast ślubnyRzeźba w restauracji CK DezerterMundur na stojaku restauracyjnymbrawa dla gościKrakowskie przyjęcie weselneW Ck DezerterW krakowskiej restauracjizdjęcie na przyjęciu weselnym w KrakowieFotka weselnaWeselne zdjęciePrzed wejściem do CK Dezertera

no comments
komentarz

Your email is never published or shared. Required fields are marked *