Casting do fotografii reklamowej – przewodnik po rynku

Fotografia

Casting dla Commercial Photography jest bardzo konkurencyjnym przemysłem i wymaga bardzo dobrych umiejętności aktorskich i zdolności do pracy z kamerą. Casting do fotografii komercyjnej nie jest łatwym zadaniem i wymaga wiele wysiłku i planowania.

Co więc sprawia, że wyróżniasz się wśród innych?

Po pierwsze, musisz nauczyć się podstawowych umiejętności gry aktorskiej, modelingu i technik aktorskich. Dobry fotograf to ten, który ma dobre oko do szczegółów.

Musisz wybrać odpowiedniego agenta castingowego. Istnieje wiele agentów castingowych i powinieneś być świadomy ich usług i opłat.

Musisz być przygotowany do castingu. Upewnij się, że zrobiłeś dobre badania na temat agencji castingowej, fotografa i projektu przed zbliżeniem się do agencji castingowej.

Wybierz odpowiednie ubranie. Twoje ubrania muszą odzwierciedlać twoją osobowość. Lepiej jest wybrać ubrania, które nie będą się męczyć w noszeniu.

Musisz wykonać odpowiednią sesję zdjęciową. Fotograf powinien być w stanie dokonać wymaganych zmian w sesji zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Jeśli nie czujesz się komfortowo z konkretnym ujęciem, możesz łatwo zmienić pozycję.

Zachowaj ścisły nadzór nad sesją zdjęciową. Bardzo ważne jest, aby zachować kontrolę nad strzałem.

Musisz utrzymywać dobrą komunikację z fotografem i agencją castingową.

Zawsze należy śledzić fotografa w odniesieniu do ujęć i sesji.

Konieczne jest utrzymywanie portfolio gotowego na każdy rodzaj projektu.

Wnioski:

Jeśli chcesz odnieść sukces jako fotograf komercyjny, musisz nauczyć się wyżej wymienionych wskazówek. Jako początkujący, nie dostaniesz wysoko płatnej pracy, ale będziesz miał okazję uczyć się na błędach.