Photgraphy made simple z tych wielkich wskazówek

Photgraphy Made Simple Z Tych Wielkich Wskazówek

Fotografia może być ważną częścią Twojego życia ze względu na jego zdolność do uchwycenia specjalnych chwil. Musisz zrobić wszystkie swoje badania, tak, że nie kończy się utratą, bruzdąc swoje zdjęcia, lub brakuje ważnych możliwości fotograficznych. Istnieje kilka porad wymienionych poniżej, które pomogą Ci rozpocząć doskonalenie umiejętności fotograficznych.

Użyj ręcznego balansu bieli, aby urozmaicić swoje zdjęcia. Możliwe jest, aby aparat zdecydować właściwego balansu bieli dla danego środowiska, ale czasami aparat dostanie to źle i zdjęcie będzie wyglądać wyprane. Korzystanie z ręcznego balansu bieli pozwala również na podjęcie pretensjonalnymi Zdjęcia z Sepia tony, na przykład.

Przed wykonaniem zdjęcia upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie. Oświetlenie jest być może najważniejszym czynnikiem w tworzeniu dobrej czarno-białej fotografii, ponieważ wpływa na teksturę, kontrast i kształt obrazu. Oświetlenie boczne może generować pewne dramatyczne fotografie, ponieważ tworzy cienie i podświetla krawędzie kształtów.

Podczas robienia zdjęć krajobrazu, należy wziąć pod uwagę niebo. Jeśli niebo jest raczej słodki i nudny, nie pozwól, aby zdominowały zdjęcie. Jeśli niebo jest oświetlone wspaniałymi kolorami (zwłaszcza podczas wschodu słońca, zachodu słońca lub burzy), to w porządku niech niebo zdominuje zdjęcie.

Podczas robienia zdjęcia na zewnątrz, spróbuj to zrobić albo w godzinach porannych lub przed słońce ustawia. To dlatego, że niebo nie jest tak wysokie na niebie w tych czasach, więc temat obrazu nie będzie miał tyle cienia, jak to w godzinach południa.

Dobrym Wskazówka fotograficzna jest uświadomienie sobie, że nie zawsze jesteś w kontroli. Próbując być w kontroli wszystko może być bardzo frustrujące, zwłaszcza gdy istnieją zmienne, które są po prostu poza kontrolą. Spróbuj po prostu odpocząć i cieszyć się aktem robienia zdjęć.

Herezje ' pewien fotografia podstęp ów powinieneś próbować. Gdy wiesz, jak szybkość migawki wpływa na fotografie, możesz manipulować nimi, aby dodać interesujące zdjęcia. Ustawienia M, S, A i P znajdują się w aparacie. Ustawieniem P jest tryb programu. To ustawienie ma aparat określić prędkość migawki i przysłony automatycznie. Wybierz tryb "P", gdy nie jesteś pewien, co będziesz strzelać.

Użyj filtra obiektywu polaryzacyjnego w aparacie, aby zminimalizować odblaski z bezpośredniego światła słonecznego i stworzyć równomierny rozkład światła. Jest to niezbędne podczas fotografowania w bezpośrednim świetle słonecznym, ale również może być korzystne w każdej sytuacji oświetlenia. Pomyśl o filtry polaryzacyjne obiektyw jako okulary przeciwsłoneczne dla aparatu. Są niedrogie, łatwe do dołączenia i mają dodatkową korzyść w zakresie ochrony drogich obiektywów przed zarysowaniami.

Przygotuj się do zrobienia zdjęcia przez cały czas. To nie znaczy, że powinieneś mieć aparat w ręku, oznacza to, że powinieneś być w odpowiednim stanie umysłu przez cały czas. Spójrz na świat tak, jakby widząc go przez kamerę. Kiedy widzisz coś ciekawego, zrobić zdjęcie.

Ważną częścią fotografii jest upewnienie się, że widza Zdjęcia skupia się na temacie. Łatwym sposobem, aby Twój temat naprawdę wyróżnia się jest wykorzystanie wiodących linii. Wiodące linie rysują oko widza w kierunku przedmiotu zdjęcia i podkreślają głębię. Przykładami obiektów wykorzystywanych do tworzenia linii wiodących są drogi, ogrodzenia, rzeki i wiele innych.

Podczas pracy wokół tematów, które poruszają się dużo lub są całkowicie w akcji, trzeba skupić się na uchwycenie chwile utrzymując spust w dół. Tego rodzaju chwile nie mogą być odtworzone i nie ma żadnych przeniesień. Miej oko na obszarach przez cały czas i zachować fotografowania.

Pozycjonowanie obiektu może sprawić różnicę między dobrym zdjęciem a wspaniałym zdjęciem. Obiekt powinien być rzadko martwe centrum w środku zdjęcia. Podczas robienia zdjęcia spróbuj umieścić obiekt w górnej lub niższej trzeciej części obrazu. Efekt ten działa najlepiej, gdy w oddali znajduje się horyzont.

Czy jesteś świadomy "magicznej godziny" w fotografii? Ten okres czasu odnosi się do czasów dnia znanego jako Zmierzch i świt. Te magiczne czasy tworzą bardzo miękkie i ciepłe warunki oświetleniowe. Jest tylko 45 minut wokół Wschodu i zachodu słońca, aby dodać to piękne światło do zdjęć, więc odpowiednio zaplanować.

Podczas robienia zdjęcia, wiele czynników wchodzi w grę, która określi, czy zdjęcie wychodzi dobrze. Jeśli jest zbyt dużo światła, gdy zdjęcie zostanie zrobione, Zdjęcie wyjdzie z blasku. Jeśli aparat nie jest skoncentrowany, Zdjęcie wyjdzie rozmyte. A jeśli aparat jest przechylony zdjęcie wyjdzie przechylony, jak również. Dlatego zawsze jest dobry pomysł, aby zrobić wiele zdjęć obiektu podczas dostosowywania z ustawieniami aparatu, aby upewnić się, że masz co najmniej jedną właściwą fotografię.

Nauka o właściwej kompozycji jest czymś, co musisz zrobić, gdy zaczynasz w fotografii. Jeśli masz już jakieś doświadczenie pod paskiem, to jest coś, co może pomóc Ci robić lepsze zdjęcia. Podobnie jak inne przedsięwzięcia artystyczne, jeśli nie masz dobrego składu, to nie jest dobre! Aby uzyskać lepsze ujęcia, Ćwicz różne sposoby komponowania zdjęć.

Eksperymentuj z różnymi prędkościami migawki aparatu. Nie bój się zranić sprzętu. Przyspieszyć i spowolnić. Zobacz, jak prędkość ma wpływ na ostateczny obraz. Weź dużo ćwiczeń i zapoznaj się z tym, jak aparat zareaguje przy różnych prędkościach otwarcia migawki.

Fotografia może być bardzo satysfakcjonująca, ale może być również dużo pracy. Niezależnie od tego, Jeśli wiesz, co robić i jak robić lepsze zdjęcia, możesz uzyskać strzały, które chcesz i potrzebujesz. Tak, zrób sobie przysługę, wykonując swoje badania i stosując powyższe wskazówki do swojego zestawu umiejętności fotograficznych.

About Photgraphy made simple z tych wielkich wskazówek

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly