10 najlepszych pomysłów na ślub i wesele 2016

IMG_0285a
Nie da się ukryć, że nawet w tradycyjnym polskim społeczeństwie coraz więcej panien młodych szuka własnej drogi na ślub. Jako fotografowie ślubni obserwujemy rosnący trend w kierunku nowości, a ślub staje się dla młodej pary okazją do silnego pokazania swojej wyobraźni i gustu. Coraz częściej śluby odbywają się poza Urzędem Stanu Cywilnego, mając daleki od sztampy charakter, a zamiast krótkich podziękowań możemy usłyszeć sążniste, piękne, wzruszające lub dowcipne przemówienia.
Oczywiście, jest to też świetna okazja, żeby popisać się przed gośćmi na różne sposoby. Niektóre z nich wymagają ciężkiej kiesy i poważnego budżetu, ale jak zwykle – najistotniejsza jest kreatywność.

1. Kolory 2016.

kolory-2016

 Uwaga, uwaga, wg Pantone kolorami roku 2016 są:
Rose Quartz (przybrudzony jasny róż) i Serenity (stonowany baby blue –delikatny błękit)

pink

Szyfonowa sukienka w modnym różu z kolekcji Nicky Flynn.

2. Okrągłe zaproszenia.

A gdzie jest powiedziane, że Ziemia musi być okrągła? 😉
Zaproszenia w formie trójkątów, trapezów, kółek. Czas uwolnić kwadraty i dać szansę innym kształtom!
Modne są też błyszczące koperty 🙂

zaproszenia

3. Malowany tort.

Sukces gwarantowany. Oczywiście nie ma przeszkód, żeby wzorem grafików, speców od marketingu ujednolicić wzornictwo i kolory na zaproszeniach i innych ważnych składowych wesela. Suknie druhen, kwiaty, tort, czy nawet samochód w zgranych ze sobą barwach – wszystko to może sprawić, że nasza impreza będzie inna niż wszystkie, gustowna, poukładana i spójna.
malowany-tort

Inny trend „tortowy” to goły tort, bez lukru lub minimalnie tylko oszroniony, zdobiony na wierzchu świeżymi bukietami kwiatów 🙂

wedding-cake-Photo-Credit-Natalie-Schutte-Photography

photo: Natalie-Schutte-Photography

4. Ostatni taniec.

Oczywiście nie oznacza to, że likwidujemy pierwszy taniec. Ostatni taniec może być jednak przyjemnym bonusem dla nas i gości. Po nieco stresującym początku, kiedy musimy się po raz pierwszy zmierzyć z tyloma spojrzeniami i na dodatek z wymaganiami wobec samych siebie (czy taniec ćwiczony tyle razy na lekcjach, przed lustrem – wyjdzie czy nie), możemy wreszcie dać upust swojej kreatywności. Ostatni taniec może być czymś szalonym i niestandardowym, a może jest to moment, kiedy zechcemy być całkowicie sobą i pozbawieni oporów zaskoczymy wszystkich tak, że długo będą opowiadać o naszym weselu …
fotografia-weselna-kraków

5. Fotografia, film, zespół muzyczny, dj.

Osiołkowi w żłoby dano. Kogo wybrać: dj-a czy zespół? Film czy zdjęcia?
A może … jedno i drugie (i czasem – trzecie, czwarte, piąte)?
Coraz częściej pary decydują się na wariant najbardziej atrakcyjny dla gości – wybierają zarówno zespół, jak i dj-a/wodzireja. Zespół czasem przygrywa tylko do obiadu, a dj puszcza muzykę do tańca. Zamawiają też niektórych dodatkowych wykonawców na krótkie występy w trakcie wesela: kabarety, stand-upowców, aktorów, cyrkowców, pokazy sztuk walki itd.
Zdjęcia i film? Nic nowego. Każda pliszka swój ogonek chwali, ale dość łatwo dostrzec, że wybierając samą fotografię, tracimy medium najbardziej zbliżone do realnych odczuć z dnia ślubu (czyli film). Filmu zaś nie możemy powiesić na ścianie, a złapany aparatem idealny moment jest trudny do znalezienia nawet na 5 minutowym filmie.
Czyli zdjęcia+film!

6. Zdjęcia z powietrza+ścianka.

No cóż, nie jest wcale pewne, że drony wygrają wybory 2019, ale na pewno mają spore szanse 😉 Nietypowe kąty widzenia dzięki wykorzystaniu obiektów latających, perspektywa jak z filmu przyrodniczego dla National Geographic, czemu nie?
Nadal popularne są też fotobudki, a także ścianki, czyli szałowe tła na których nasi goście, niczym celebryci mogą robić sobie selfie. Zamiast logo sponsora można umieścić tam stworzone specjalnie na imprezę logo pary 🙂

7. Stoisko, budka lub przyczepa z jedzeniem.

Wzorowane na stoiskach z targów i imprez gastronomicznych:
Budka lub wózek z lodami.
Stoisko lub truck z burgerami, pierożkami, naleśnikami, frytkami itp. Szaał!
640px-Big_Gay_Ice_Cream_Truck

8. Menu do wyboru.

Kłopot? Niekoniecznie! Przecież menu nie musi być bardzo rozbudowane , wystarczy kilka pozycji. Sam fakt, że możemy sobie coś wybrać, jest przyjemną nowością. Poza tym, my – ludzie lubimy wybierać! (szczególnie wtedy, jeśli menu jest krótkie).

menu custom

9. Wiszące kwiaty.

Kolejny przejaw naszego poczucia estetyki, coraz bardziej globalnie zbliżającego się w kierunku natury i świata trwałego piękna.

wiszące-kwiaty

10. Zrób to sam!

Wg New York Timesa, oryginalne wesele na bazie modnych inspiracji to nic trudnego. Prawdziwym wyzwaniem (i prawdopodobnie olbrzymią satysfakcją) jest wesele w stylu DIY (zrób to sam). Państwo Młodzi projektują zaproszenia, księgi gości, menu, tabliczki na stoły weselne czy własne drinki. Dużym powodzeniem cieszą się kursy barmańskie, kaligrafii, rzeźbiarstwa czy stolarstwa. Wg badania przeprowadzonego na liczbie 15 000 par w 2014 roku przez wielki portal ślubny The Knot: 87% par wykorzystało na swoim ślubie/weselu przynajmniej jedną rzecz zrobioną własnoręcznie.
Krótko mówiąc, Twitter i Pinterest rządzą, liczba firm tworzących gadżety okołoślubne rośnie, pary chwalą się wrzucając foty ze swoich ślubów, inne pary pożyczają śmiało pomysły, bo przy takim zatrzęsieniu nowych patentów, można być pewnym, że nasz ślub będzie wyjątkowy. Wystarczy tylko chcieć 🙂

Korzystałem m.in. z http://www.huffingtonpost.ca i Creative Ideas Bridal

Jak wybrać fotografa ślubnego? Przeczytaj cenne rady!

 

10 najlepszych pomysłów na ślub i wesele 2016
Tytuł
10 najlepszych pomysłów na ślub i wesele 2016
Autor
3 komentarzy
komentarz

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

  • Kolorowe Inspiracje Ślubne

    Świetne zestawienie, ja jak już pisałam jestem zakochana w naked cake (nagich tortach), uważam, że są po prostu boskie, a do tego smaczne (masa lukrowa daje wprawdzi bogate możliwości zdobienia, ale czasem piękno jest w prostocie). Mega zaskoczeniem są wozy z przekąskami, latem np. z lodami byłyby zbawieniem dla zmęczonych upałem gości. Muszę, któregoś dnia zmontować coś szerzej na ten temat – dzięki za inspirację i odwiedziny:)ReplyCancel

    • Oj tak 🙂 Wygląda na to, że te torty to będzie hit 🙂
      Jeszcze nieraz zaglądniemy 🙂ReplyCancel

  • Świetne pomysły muszę przyznać, na pewno wykorzystam któryś:) ReplyCancel